RSS
 

Jak prawidłowo dbać o swetry?

07 sie

Sweter może służyć ci całymi latami, pod warunkiem, że prawidłowo o niego zadbasz:)
Po pierwsze, koniecznie przeczytaj, co jest napisane na metce. Zwróć uwagę, z czego wykonany jest sweter (czy jest to wełna, bawełna…) oraz jakie zalecenia odnośnie prania wymienia producent. W większości przypadków zastosowanie się do wskazań na metce w zupełności wystarcza. Dla pewności możesz prać swetry na lewej stronie lub prać je ręcznie, w delikatnym proszku, płynie do prania lub szamponie. Nie należy wykręcać umytego swetra, należy pozostawić do wyschnięcia najlepiej na ręczniku, przekładając co jakiś czas.
Zmechacone swetry wyglądają na schodzone i stare. Dlatego jeśli nie chcemy zostać posądzonymi o niedbalstwo, lepiej przywróćmy je do pierwotnego stanu. Taki sweter najlepiej ogolić zwyczajną jednorazową maszynką do golenia. Zmechacenia delikatnie wycinamy, starając się nie przeciąć swetra.
Swetry kolorowe, które poprzez używanie straciły swój kolor, można namoczyć w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej (1 łyżka na litr wody). Po 10 minutach sweter wyjmujemy. Swetry białe, które pożółkły, można prostym sposobem „wybielić” i przywrócić do poprzedniego stanu. Wystarczy, że zamoczysz sweter w wodzie z dodatkiem wody utlenionej 12% (tak jak poprzednio, 1 łyżka wody utlenionej na litr wody). Po 10 minutach wyjmij sweter.
Czy Wy macie swoje sposoby?

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Prawie wszystko o dzianinach

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~Żaneta

    7 sierpnia 2013 o 13:20

    Super tunika – podoba mi się :)